Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistema Vilniaus oro uoste – sklandžiai kelionės pradžiai

APIE VILNIAUS ORO UOSTĄ

Vilniaus oro uostas yra didžiausias civilinis oro uostas Lietuvoje. 2019 m. Vilniaus oro uostas aptarnavo 5 mln. keleivių ir 47 tūkst. skrydžių.

Oro uosto teritorijoje yra trys trumpalaikio stovėjimo automobilių stovėjimo aikštelės. Jos skirtos svečiams pasitikti ir išlydėti bei yra arčiau terminalo.

2019 m. oro uoste pradėjo veikti moderni ilgalaikio stovėjimo aikštelė, skirta išvykstantiems ilgesniam laikotarpiui. Šioje daugiaaukštėje aikštelėje yra daugiau nei 700 automobilių stovėjimo vietų. Stovėjimo aikštelė nutolusi nuo oro uosto apie 70 metrų.

SITUACIJA

Eismo spūstys – visuomet opi problema gyvenantiems judriuose miestuose. Apie 850 000 keleivių kiekvieną dieną vėluoja dėl eismo kamščių. Nors Vilnius yra gana mažas miestas, tačiau čia taip pat didelė tikimybė pavėluoti į skrydį dėl eismo spūsčių. 

Vilniaus oro uosto ilgalaikio stovėjimo aikštelėje mes įdiegėme unikalią rinkoje Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistemą, kad “paskutinė Jūsų kelionės mylia” prieš pasiekiant terminalą būtų sklandi.

PARKSOL PALYDOS IR AUTOMOBILIŲ SRAUTŲ VALDYMO SISTEMA

Parksol TOF automobilių parkavimo sistema padeda keleiviams itin lengvai rasti laisvą vietą automobiliui. Ši sistema – unikalus ir universalus sprendimas rinkoje. Sistemą įdiegėme 735 automobilių parkavimo vietoms trijuose aikštelės aukštuose, kurie yra po stogu.

Ketvirtasis aikštelės aukštas yra ant stogo. Čia įdiegėme Parksol automobilių skaičiavimo sistemą su indukcinėmis kilpomis. Indukcinės kilpos sumontuotos kelio dangoje ketvirtame aukšte. Automobiliui pravažiavus šias kilpas, informacija realiu laiku perduoda Parksol sistemai, suskaičiuojama, kiek laisvų vietų liko 4 aukšte, informacija perduodama ir atvaizduojama LED švieslentėse. Ketvirtajame aukšte – 266 automobilių parkavimo vietos.

Ilgalaikio stovėjimo automobilių aikštelėje yra 21 ICON LED švieslentė, kurios padeda greičiau rasti laisvą stovėjimo vietą ir efektyviai valdo automobilių srautus. VMS (variable message sign) švieslentė prie įvažiavimo į aikštelę gali rodyti įvairią klientui pritaikytą informaciją: pasisveikinimo žinutę, neužimtų automobilių stovėjimo vietų skaičių, įmonės logotipą ir kt.

 ĮTAKA VERSLUI

  • Sutaupytas kliento laikas: klientai gali lengvai rasti laisvą vietą automobiliui, nepavėluoja į skrydį dėl sudėtingo parkavimo
  • Geresnė vartotojo patirtis
  • Sumažinta aplinkos tarša: klientai greičiau randą laisvą parkavimo vietą

Daugiau Parksol projektų: https://parksol.lt/lt/projektai/

Recent Posts

Leave a Comment