Atvejo analizė | Parksol IndiPark sistema Talino uoste, Estijoje

Apie Talino uostą

Talino uostas – didžiausia Estijos uostus valdanti kompanija ir aktyvus žaidėjas Baltijos jūros regione. Talino uostas aptarnauja daugiau nei 10 mln. keleivių per metus, 6 mln. iš jų – D terminalas. 1996 metais atidarytas D terminalas teikia paslaugas Tallink Suomijos ir Švedijos maršrutų keleiviams.

Talino uostas siekia būti “žaliuoju”. Vienas iš pagrindinių tikslų – užtikrinti tvarumo reikalavimų vykdymą ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, kurį sukelia uostai ir laivų eksploatacija. Talino uostas yra pirmasis iš ES uostų, skatinantis laivus sumažinti išmetamų teršalų kiekį bei rūšiuoti atliekas.

Metai

2020

Projekto dydis

Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistema įdiegta Estijos uosto D terminale. Parksol IndiPark sistema (automobilių palydos ir srautų valdymo sistema vidaus aikštelėms su video analitika ir numerių nuskaitymu) buvo įdiegta 339 parkavimo vietose, Parksol automobilių skaičiavimo sistema su indukcinėmis kilpomis – 47 parkavimo vietose.  Tai – pirmasis projektas Baltijos šalyse, kuriame įdiegta naujoji Parksol IndiPark sistema.

Įdiegti produktai

 • Vienpusės ir dvipusės Indipark kameros
 • Video analitikos valdikliai P-Box
 • Automobilių skaičiavimo valdiklis
 • Indukcinių kilpų detektoriai
 • LED ICON švieslentės
 • Serveris su sistemos valdymo programine įranga
Port of Tallinn

Situacija

D terminalas atidarytas po renovacijos 2020 m. liepos mėn. Jame įdiegta daugybė aplinkai draugiškų sprendimų. Bendras pastato plotas padidėjo beveik dvigubai iki 14 000 m2.

Jūrų ir oro uostams būdingas intensyvus eismas bei parkavimo vietų trūkumas, todėl šalia D terminalo buvo nuspręsta pastatyti 6 aukštų automobilių stovėjimo aikštelę trumpalaikiam ir ilgalaikiam stovėjimui. Aiktelėje yra 385 parkavimo vietos. Daugiaaukštė aikštelė sumažino automobilių skaičių uosto teritorijoje ir prisideda prie keleivių patirties gerinimo. Teritorija priešais D terminalą bus paversta viešąja erdve, kuri bus patraukli taliniečiams ir Estijoje besilankantiems turistams.

Keleiviai džiaugiasi patogiu patekimu tiesiai iš automobilio į laivą ir iš laivo į automobilių parkavimo aikštelę. Aikštelė yra atvira tiek uosto keleiviams, tiek svečiams, norintiems apsistoti uosto teritorijoje esančiame viešbutyje, tiek besilankantiems netoliese esančiose įmonėse.

Tai – atsakingas verslas, kuriam svarbi klimato ir aplinkos apsauga. Vienas iš aplinkai draugiškų sprendimų – D terminalo automobilių stovėjimo aikštelėje įdiegta Parksol automobilių palydos ir srautų valdymo sistema. Pagrindinis šiai sistemai keliamas tikslas – sumažinti eismo spūstis ir dėl šios priežasties kylančią oro taršą.

D-terminal Estonia

Kliento užduotys

 • Pagerinti klientų patirtį: garantuoti, kad klientas per itin greitai ras laisvą parkavimo vietą automobiliui.
 • Įgyvendinti finansiškai efektyvų sprendimą, kuris patikimai veiktų ilgalaikėje perspektyvoje, būtų paprastai ir mažomis sąnaudomis prižiūrimas bei neatsiliktų arba lenktų pažangias automobilių palydos ir srautų valdymo sistemų technologijas.
 • Įgyvendinti “žaliąjį” sprendimą, kuris atspindėtų uosto tvarumo įsipareigojimų vykdymą.
 • Optimizuoti parkavimo aikštelės užimtumą identifikuojant trumpam ir ilgam laikui automobilį paliekančius klientus.

Iššūkiai

Atlikus išsamią projekto analizę ir atsižvelgus į kliento iškeltas užduotis, buvo padaryta aiški išvada – labiausiai šiam projektui tinkantis sprendimas bus Parksol IndiPark automobilių palydos ir srautų valdymo sistema. Vienas iš svarbiausių faktorių, lėmusių apsisprendimą, buvo reikalavimas skirstyti automobilių srautus, pagal tai, ar jie paliekami ilgalaikiam, ar trumpalaikiam stovėjimui.

Ne tik IndiPark sistema suteikia šią galimybę automobilių stovėjimo aikštelės operatoriui, tačiau IndiPark sistema suteikia galimybę klientams susirasti savo automobilį “Find my car” terminale. Ši funkcija itin patogi, kai klientai grįžta po ilgų atostogų ir neprisimena, kurioje vietoje paliko automobilį. “Find my car” terminalai yra numatyti ir uosto aikštelėje.

Ant automobilių stovėjimo aikštelės stogo klientui pasiūlėme įdiegti Automobilių skaičiavimo sistemą su indukcinėmis kilpomis tam, kad padidintume projekto ROI. Mūsų ilgametė patirtis parodė, kad eismas viršutiniuose aukštuose yra 60-70 proc. mažesnis.

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – šį projektą turėjome įgyvendinti per 4 savaites, nes terminai spaudė patį klientą. Kadangi visi sistemos komponentai yra gaminami pas mus Lietuvoje, mums pavyko laikytis šių terminų.

Sprendimas

IndiPark yra inovatyvus ir visapusiškas sprendimas, skirtas moderniai automobilių stovėjimo aikštelei. IndiPark sistema naudoja srautą iš vaizdo stebėjimo kamerų ir aptinka automobilius, naudodama mūsų sukurtą dirbtinio intelekto mokymosi algoritmą (AI deep learning algorithm). Duomenys apie automobilių stovėjimo vietų užimtumą realiu laiku perduodami Parksol sistemai ir LED švieslentėms. Tai – sistema „viskas viename“: auomobilio identifikavimas pagal numerius, parkavimo vietų užimtumo nustatymas, palydos ir automobilių srautų valdymas, vaizdo stebėjimas, analitika ir kitos funkcijos, kurias galima pritaikyti pagal kliento poreikius. Sistemą labai lengva įdiegti, nes ji jungiama su greitosiomis jungtimis Ethernet tinklo kabeliais.

Keleiviams atvykus į automobilių stovėjimo aikštelę, LED ICON švieslentė, esanti prie įvažiavimo, realiu laiku rodo neužimtų automobilių stovėjimo vietų skaičių. Įvažiavus vidinių švieslenčių pagalba klientas nukreipiamas į reikiamą parkavimo aikštelės aukštą.

 

 

D-terminal Estonia Parksol

Tuomet moderni Parksol IndiPark sistema itin greitai ir paprastai padeda klientui rasti laisvą parkavimo vietą, ieškant žalia spalva šviečiančios kameros (įprastai žalia spalva žymima laisva parkavimo vieta, raudona – užimta). Parksol Indipark taupo kliento laiką ieškant laisvos stovėjimo vietos, padeda greičiau pasiekti kelionės tikslą ir užtikrina sklandų eismą.

Penktasis automobilių stovėjimo aikštelės aukštas yra ant stogo. 5 aukšte kelio dangoje yra sumontuotos indukcinės kilpos ir įdiegta Parksol automobilių skaičiavimo sistema. Ši sistema skaičiuoja automobilius ir realiu laiku perduoda informaciją Parksol sistemai. Informacija apie laisvų parkavimo vietų skaičių atvaizduojama LED ICON švieslentėse.

Parksol sistema paremta naujausiomis technologijomis, ekonomiška, patikima, padeda sumažinti mėnesio komunalines ir sistemos palaikymo išlaidas. Sistemą lengva išplėsti, atnaujinti. Taip pat Parksol sistema atspindi Talino uosto vertybes, nes yra aplinkai draugiškas, ekologiškas sprendimas, sutrumpinantis kelionės laiką ieškant laisvos parkavimo vietos ir taip sumažinantis CO2 kiekį uosto teritorijoje.

 Sistemos savybės:

 • Apjungtos dvi sistemos: Parksol IndiPark ir Parksol automobilių skaičiavimo sistema
 • Automobilių stovėjimo aikštelės užimtumo nustatymas
 • Automobilių palyda ir srautų valdymas
 • Automobilio identifikavimas atpažįstant valstybinį numerį
 • Parkavimo aikštelės stebėjimo sistema realiu laiku
 • Vaizdo stebėjimas aikštelėje realiu laiku
 • Pagrindinės ataskaitos

Papildomos sistemos savybės:

 • Parkavimo pažeidimai (gaunama informacija apie transporto priemonę, stovinčią neleistinoje vietoje)
 • Automobilių stovėjimo vietų kontrolė (rezervavimas darbuotojams; VIP klientams; laikas, praleistas stovėjimo vietoje)
 • Vaizdo įrašymas ir stebėjimas
 • “Find my car” (automobilio paieška pagal valstybinį numerį)
 • Dinaminė kainodara
 • Automatinis lankytojų grupės aptikimas ir klasifikavimas (keliaujantys, apsistojantys, nauji klientai)
 • Automobilių pastatymo paslauga
 • Išsamios ataskaitos

Įtaka verslui

 • Sutaupytas kliento laikas: lankytojai gali itin lengvai surasti vietą automobiliui, nepavėluoja į keltą ar kruizinį laivą dėl sudėtingo parkavimo. 
 • Geresnė vartotojo patirtis: teigiamas įspūdis apie Talino uostą.
 • Sumažinta aplinkos tarša: lankytojai greičiau randa laisvą automobilio stovėjimo vietą. Parksol sistemų “žaliasis” sprendimas atspindi ir uosto įsipareigojimą siekti tvarumo.
 • Įdiegtas ekonomiškas sprendimas, kuris veikia patikimai bei paremtas naujausiomis technologijomis.
Recent Posts

Leave a Comment